Renault Vel Satis Concept

renault velsatis conceptVel Satis stworzony został jako symbol stuletniej tradycji francuskiej marki. Luksusowe czteroosobowe coupe wyróżnia się awangardową koncepcją i stylistyką, pozostając jednocześnie wierne klasycznym cechom samochodów wysokiej klasy. Stanowi także wyraz wolności twórczej i francuskiego wyrafinowania, charakterystycznych dla Renault.
Projektanci Vel Satisa czerpali inspirację ze stylistyki przedwojennych modeli tej marki, np. 40 CV. Kształt samochodów jednobryłowych, z zachowaniem ciągłości linii maski i przedniej szyby, która wraz z dachem tworzy jedną szklaną powierzchnię. Takie rozwiązanie zapewnia znakomite doświetlenie wnętrza i widoczność na zewnątrz. Krótki tył o zaokrąglonej linii bagażnika i panoramicznej pionowej szybie kontrastuje z długim przodem, dając wrażenie dynamiczności.
Dostęp do wnętrza zapewnia zastępujący kluczyk identyfikator w postaci karty magnetycznej. Na jego podstawie osoba zbliżająca się do wnętrza jest natychmiast rozpoznawana, w rezultacie drzwi otwierają się automatycznie, zwolniona zostaje także blokada zapłonu. Obszerne drzwi, zaopatrzone w mechanizm otwierania przesuwający je do przodu, ułatwiają wsiadanie i zajmują niewiele miejsca. Ich szerokie otwarcie i przesunięcie za naciśnięciem guzika przednich foteli pozwala także na wygodne zajęcie dwóch tylnych pełnowymiarowych miejsc coupe. Gdy pasażerowie znajdują się już wewnątrz, czujniki powodują powrót przednich foteli do pierwotnej pozycji i zamknięcie tylnych bocznych szyb.
Do wykończenia utrzymanego w beżach i szarościach wnętrza użyto skóry i drewna. Wszystkie przyciski wykonano z masy pochodzenia roślinnego w kolorze kości słoniowej. Każdy pasażer dysponuje własną regulacją klimatyzacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.