Chrońmy swój samochód

kradziezKradzieże samochodów należą do przestępstw bardzo częstych i przynoszących duże zyski złodziejom. Dzieje się tak, ponieważ rynek chętnie wchłania pojazdy tanie, a wielu nabywców nie obchodzi pochodzenie kupowanego auta. W uprawianiu tego procederu nie przeszkadza ani bardzo liberalne dla amatorów cudzej własności prawo, ani producenci stosujący proste i mało pewne zabezpieczenia, ani system rejestracji pojazdów, w praktyce oparty na zaufaniu urzędu do petenta. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem mogącym pomóc w ochronie własnego mienia jest dodatkowe zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą.

Do zabezpieczania samochodów można stosować systemy mechaniczne, elektroniczne, kombinacje kilku rozwiązań bądź najnowsze układy wykorzystujące technologie nawigacji satelitarnej i telefonii komórkowej. Wybór zależy od wartości posiadanego auta, własnego przekonania o skuteczności zabezpieczenia i oferty rynkowej. Należy także nadmienić, że wybór jednego z dodatkowych systemów jest konieczny przy zawieraniu umowy ubezpieczenia Auto Casco.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Osobowe, Technika i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.